Zdroj: iRozhlas

Poslanec ANO Andrej Babiš podle stížnosti místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR a prvního místopředsedy KDU-ČSL Jana Bartoška hrubě porušil jednací řád Sněmovny, když počátkem března nerespektoval povolenou délku vystoupení a odmítl opustit řečniště. Jaké jsou konkrétní body stížnosti?

 „Jedná se konkrétně o dvě stížnosti. První se týká jeho nehorázného chování, když jsme projednávali valorizaci důchodů. Tehdy zablokoval jednání Sněmovny, s pomocí dalších poslanců obsadil řečnický pultík a znemožnil vystupování jiných poslankyň a poslanců přihlášených do diskuse. Odmítal pokyny řídícího schůze. To se tehdy týkalo mě a já jsem přesvědčen, že to je naprosto bezprecedentní chování, které není možné přehlížet a přecházet,“ jasně zdůrazňuje místopředseda Poslanecké sněmovny PČR. 


„Druhá stížnost se týká Babišových výroků během tohoto týdne. Mluvil o tom, že České poště chybí peníze. Podle něj proto, že když se dělal kontrakt s ČSOB, proběhla výměna všimného, doslova to nazval úplatkem ve výši 300 milionů. Odmítám, aby kohokoliv tímto způsobem urážel nejen on, ale kdokoliv jiný. To, že máme jako poslanci imunitu, nás neopravňuje k tomu, abychom lhali, uráželi a říkali takové nesmysly. Jsem pevně přesvědčen, že jestliže se někdo rozhodne takto chovat, musí za to nést následky. Není možné takové chování přecházet,“ vysvětluje Jan Bartošek.

Více ZDE