Česká televize

Vláda v čele s Petrem Fialou se snaží maximálně podpořit obyvatele Ukrajiny, kterou agresivně napadlo sousední Rusko. Má Česko poslat zbraně a lékařskou pomoc? V jaké míře bychom se do konfliktu měli zapojit? Pozvání k okomentování aktuální situace do speciálu České televize přijal místopředseda Poslanecké Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL).

,,Česká vláda koná a koná rychle. Mám radost z toho, že jsme aktivní. Česká republika je připravena podpořit Ukrajinu v materiální a technické oblasti, jsme partnery pro Ukrajinu. Stejně tak jsme připraveni pomoci i případné vlně uprchlíků. V tomto je česká vláda aktivní i na mezinárodním poli,” uvedl Bartošek. 

Řeč přišla také na bezpečnost obyvatel žijících v ČR. ,,Chci zde ocenit práci všech tajných služeb, které Česká republika má. Zprávy BIS opakovaně mluvily o tom, že Ruská federace zvyšuje svůj zájem a míru vlivu v ČR a také ovlivňování veřejného dění. V tomto ohledu má BIS moji plnou podporu. Jsem přesvědčen, že díky vysoké prestiži tajných služeb je naše země schopna zajistit bezpečnost našich obyvatel,” dodal místopředseda

Více ZDE