lidovky.cz

Favorit do funkce jednoho z místopředsedů sněmovny za lidovce Jan Bartošek v rozhovoru pro Lidovky.cz kritizuje nominaci vicepremiéra Karla Havlíčka (ANO) do vedení sněmovny. Pravidla to podle něj zkrátka neumožňují.

Lidovky.cz: Odpovídá podle vás návrh zastoupení ve vedení sněmovny dle představ budoucí vládní většiny i výsledkům voleb?
Zcela jistě odpovídá. Ve volbách získaly jasnou většinu strany, které dopředu veřejně říkaly, že chtějí změnit politický styl i vládní politiku. Chtějí, aby vláda i Poslanecká sněmovna fungovaly efektivně oproti chaosu, kterého jsme tady v uplynulých letech byli svědky. A aby byla důležitější skutečně odvedená práce než nejrůznější marketingové aktivity a selfíčka na sociálních sítích. A této změně odpovídá i složení vedení Poslanecké sněmovny.

Lidovky.cz: Jak vy byste chtěl vykonávat funkci místopředsedy a na co byste se chtěl zaměřit?
V první řadě chci, aby Poslanecká sněmovna fungovala kvalitně a rychle. Abychom netrávili zbytečný čas různými prostoji, ale dařilo se nám schvalovat zákony, které naše země potřebuje. Zároveň si chci ponechat svoji odbornost – bezpečnost v naší zemi a obranu našeho státu – a i z pozice místopředsedy tato témata sledovat a pomáhat v jejich prosazování. Jsou tady velké výzvy, s nimiž musíme dělat mnohem více než vláda v uplynulých letech. Mám na mysli posílení bezpečnosti proti hackerům a kybernetickým útokům z východu, šíření fake news a dezinformací, které paralyzuje a oslabuje naši společnost, nebo lepší součinnost s tajnými službami, které máme na vysoké úrovni.

Více ZDE