Mohlo by se zdát, že výsledky krajských a senátních voleb nebudou mít vliv na situaci ve vládě. Opak je pravdou.

Každý krajský zastupitel, každý senátor, který bude reprezentovat hlas rozumu, pomůže omezit moc současné vlády chaosu a dluhů. Z Prahy se vládne podle nasliněného prstu: odkud vane vítr, tudy se dáme. Je důležité, aby alespoň na místní úrovni vznikly koalice, které rozumí svým krajům, znají jejich potřeby a podle toho se rozhodují. Krajské samosprávy mají možnost ovlivnit fungování zdravotnictví, investice do dopravy a školství. Ryba smrdí od hlavy, ale nepořádky v zemi se napravují odspodu. Jako když stavíme dům. Důležité jsou základy. O ty nyní půjde v krajských volbách.

zdroj: Canva

Vláda neuznává žádné hodnoty. Vysmívá se pravidlům, zásadám slušnosti a spolupráce. Lidé mohou nyní zvolit politiky, kteří představují určité hodnoty. To není prázdné slovo. Všichni z vlastní zkušenosti víme, že důležité je nejen to, co se říká, ale kdo to říká. Zda život a chování člověka odpovídá tomu, co hlásá. Rodina, vlast a bezpečí, to je domov. Domov není firma. Domov je vztah, nebojím se slova láska. Kde jsme doma, tam to máme rádi. Nemůžeme-li zatím změnit politiky v Praze, můžeme je změnit doma.

zdroj: Canva

Nikdy za posledních třicet let na tom nebyla naše země tak špatně. Morálně i ekonomicky. Ta náprava dá práci. Výhodou blížících se krajských a senátních voleb je, že budeme-li volit rozumně, můžeme s tou nápravou začít. Skutečně a od podlahy.

Více si můžete přečíst ZDE