Ne magické osmičky v české historii, nikoli globální oteplování, ale infantilita a blbost zničí naši současnou populaci.

Alespoň takového pocitu jsem nabyl po zhlédnutí záběrů z „mistrovství světa v běhu s dřevěnou koňskou hlavou mezi (dívčíma) nohama“. (Odkaz laskavý čtenář nalezne zde: https://www.youtube.com/watch?v=qd5-qspfKtc). Bizarnost tohoto videa mě zaskočila tak, že jsem málem uvěřil i tomu, že povolání poslance může být nejobdivovanější českou profesí.

Jestliže jsou informace portálu lidovky.cz správné a nejde o silvestrovský vtip, pak „dosud zcela neznámý sport(!) doslova uhranul fanoušky po celém světě. Počítadlo na serveru Youtube.com ukázalo, že video ze světového šampionátu ve finském Vantaa je suverénně nejnavštěvovanějším sportovním záběrem roku 2017“.

A v čem, že kouzlo těchto „závodů“ určených mladým slečnám spočívá? Každá dáma má vyrobenou dřevěnou koňskou hlavu s krátkou tyčí, kterou si vloží mezi stehna. Během a skoky přes překážky napodobuje skutečný parkur. Vítězkou se pak stane ta ze slečen, která proběhne parkurovou dráhu nejrychleji, aniž by shodila jakoukoliv překážku.

V této souvislosti pro mě zlidovělá „hláška“ majora Terazkyho z Černých baronů „co vy si, Kefalín, predstavujete pod slovom absurdný,“ nabyla zcela nového, a svou hloubkou ještě gigantičtějšího významu.