CNN Prima NEWS

Předání moci Hradě a nástup Petra Pavla do prezidentského úřadu. I to byla témata pořadu 360° na CNN Prima NEWS, do nějž přijal pozvání místopředseda Poslanecké sněmovny a první místopředseda strany Jan Bartošek (KDU-ČSL). Společně se zástupci Pirátů, ANO a SPD diskutovali nejen o očekáváních, která od budoucího prezidenta mají, ale také o změně, kterou dle nich Petr Pavel do úřadu přinese.

„Když bude vítězit jájínkovství, ješitnost nebo prezident Klaus, který vypadá, že by republika nevznikla, kdyby nebyl prezidentem, tak je to složité. Kdyby to bylo slušné, prezident Zeman zavolá, pogratuluje a řekne: ,Pojďte, předám vám úřad,‘“ uvedl Jan Bartošek pro CNN Prima NEWS.

Dle Bartoška byl po dvou desetiletích zvolen prezident, který přináší změnu politického stylu. „Nikoho neuráží, nevymezuje se a chová se kultivovaně. Doufám, že mu to vydrží. Po té prezidentské kocovině, kdy to kolikrát vypadalo, že prezident vystupoval spíš jako člověk podporující ruský režim než samostatnou Českou republiku, najednou přichází muž podporující demokratické prozápadní směřování,“ doplnil místopředseda.

Více ZDE