CNN Prima NEWS

Ve speciálním dílu pořadu 360° hodnotil první místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek prvních sto dní prezidenta Petra Pavla ve funkci. Bartošek oceňuje kroky prezidenta k nápravě rozpolcené společnosti. Podle něj je především v posledních letech společnost rozdělená a role prezidenta je ji spojit, hledat společnou domluvu a řešení, která budou dobrá pro Českou republiku.

„Mně se kroky, které pan prezident činí líbí, stejně tak se líbí šedesáti procentům občanů České republiky, což jasně ukazuje, že svou práci dělá dobře. Společnost je rozdělená, koneckonců i atmosféra v poslanecké sněmovně je občas napjatá. Nyní přichází Petr Pavel, který nabádá ke společné domluvě a hledání řešení, které budou dobré pro Českou republiku. Toto je přesně to, co by měl prezident dělat. Každý nový prezident by měl do funkce přicházet s tím, že je připravený spojovat společnost a jsem rád, že Petr Pavel tuto roli sehrává dobře,“ míní první místopředseda Jan Bartošek.

„Již teď je vidět velkou změnu oproti období, kdy byl prezidentem Miloš Zeman. Za prvních sto dní se prezidentovi Petru Pavlovi nepovedlo nikoho urazit a Poslaneckou sněmovnu i Senát považuje za své partnery, se kterými se snaží tuto zemi spravovat správně. Na svých zahraničních cestách prezentuje současně odvahu a odhodlání, navštívil dokonce bojové linie na Ukrajině a ukazuje, že svobodou je potřeba bránit. Svým jednáním se snaží ukázat, že i přes rozdílné názory je možné se domluvit, a to se mi na něm líbí,“ dodává Jan Bartošek.

Více ZDE