Česká televize

Ukrajinské úřady uvedly, že začala druhá fáze války, tedy bitva o Donbas. Jakým způsobem se bude situace nadále vyvíjet? Pozvání k okomentování do České televize pozval místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). 

,,Bavme se o tom, zda boje o Donbas skutečně začaly nebo zda se jedná o takové testování terénu. Oni ty boje skutečně začaly v úrovni 300 kilometrů kolem Donbasu. Většina analytiků se shoduje v tom, že to horší teprve přijde. Putin dal jasný datum 9. května, kdy on chce slavit své patologické vítězství, kdy chce doma dokázat, že on je ten, kdo zvítězil. K tomu potřebuje dobýt tu jižní část, především Mariupol a cestu na Krym. Bohužel ruská média, která jsou ovládána prokremelským režimem, dělají všechno, jenom ne objektivní novinařinu. Manipulují tak s ruským obyvatelstvem,“ uvedl Bartošek. 

Řeč byla také o chování ruské armády. ,,Ruská armáda se chová jako armáda okupantů za středověku. Jsem moc rád, že se mezinárodní společenství budou zabývat tím, co se tam děje. Pevně doufám, že všichni, kdo jsou zodpovědní za tyto zvěrstva, budou postaveni před soud,“ dodal Bartošek.  

Více ZDE