Česká televize

Ruská federace dnes v noci zahájila invazi na území Ukrajiny. Jaké to bude mít dopady a jak by měla reagovat Evropská unie, demokratické státy a NATO? Pozvání k okomentování aktuální krize na Ukrajině přijal místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek  (KDU-ČSL).

,,Rusko naprosto bezprecedentně napadlo svobodný a demokratický stát jeho armádou a obrovskou přesilou. Myslím si, že to horší nás teprve čeká. Do poslední chvíle jsem věřil, že zvítězí demokracie. V dnešní době není možné, aby někdo do svobodného státu vjel tanky a tu zemi ukradl. Jedná se o vojenskou invazi. Rusko krade Ukrajinu a její území. Demokratický svět se musí spojit a začít čelit této agresi,” uvedl Bartošek. 

Řeč byla také o tom, jakou pomoc může poskytnout Česká republika. ,,Musíme stát na straně Ukrajiny a pomáhat jim. Jedná se humanitární pomoc, bavme se také o tom, že bude velké množství zranění, máme tedy možnost aktivovat ústřední vojenskou nemocnici, bavme se také o dalších formách podpory. To, jakým způsobem se chová Rusko, je naprosto nepřijatelné. Celý demokratický svět musí přijmout drakonické sankce,” dodal místopředseda.

Více ZDE