Armáda má dostat méně peněz ze státního rozpočtu. Je to další důkaz rozpadajícího se státu, který chtěl někdo řídit jako firmu. Bezpečnost je jedním z hlavních úkolů každé země.

Kdo vidí a slyší, tomu je jasné, že nežijeme v klidném světě. A je jisté, že v nejbližších letech to nebude lepší. Evropa je obklopena ohnisky nestability a lokálních válek. O vnitřní zdravotní krizi nemá smysl mluvit. Její prodlužování může přinést velké sociální problémy, a tudíž oslabení evropských zemí, což může lákat různé dobrodruhy a nepřátele svobody. Právě nyní je třeba dát jasně najevo, že jsme připraveni se bránit. K tomu armáda potřebuje vybavení, a to stojí peníze. O část z nich ji vláda chce připravit.

Komunisté samozřejmě využívají svůj vyděračský potenciál a v rámci strategie „čím hůře pro zemi, tím lépe pro nás“ podmiňují podporu rozpočtu škrtáním peněz pro armádu. Je to nehorázné a nemyslitelné. Chyba je samozřejmě především na vládě, která svoji existenci postavila na komunistické podpoře. Politika není jen prostá správa země, i když ani tu vláda nezvládá, ale také podpora určitých hodnot. Nic takového vláda nemá, komunisté ano, byť v jejich zvrácené podobě. Přišli si vybrat cenu za svoje hlasy pro vládu. Tou cenou je bezpečnost České republiky.

Ženy a muži v uniformách armády České republiky za třicet let dokázali, že se vyrovnají svým partnerům ze zemí NATO. Za svoji službu své zemi mnozí z nich položili svoje životy.

Více ZDE