CNN Prima NEWS

První místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek se zúčastnil debaty v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Upozornil, že současná vláda musí v současnosti kvůli rozhazovačnosti Andreje Babiše konsolidovat veřejné finance a u toho zajistit důstojný život ohroženým skupinám obyvatel.

„Čas ukáže, že tato vláda koná správně, zodpovědně a citlivě k občanům. Jednak jsme dvakrát v průběhu roku mimořádně valorizovali důchody. Přijali jsme opatření, které pomáhají rodinám a dvakrát jsme navyšovali příspěvek na bydlení. Staráme se o to, aby stát rodinám a rodičům, kteří skutečně patří mezi ohrožené skupiny obyvatel, pomohl a byl to pro ně,“ upozornil Bartošek.

„To znamená, že vláda koná a současně se snaží v rámci této složité situace chovat i rozpočtově zodpovědně. My oproti minulé vládě řešíme, kde na to vezmeme peníze. Vláda ANO skončila 40 miliard v dluhu, když byl ekonomický růst, tak skončili. Když se dařilo, tak vy jste zadlužovali republiku. Kvůli tomu se dnes musíme soustředit na konsolidaci veřejných financí,“ dodal.