Česká televize

Sněmovnu v těchto dnech zaměstnává mimořádná schůze, na které se opozice snaží vyslovit nedůvěru vládě, ačkoli k tomu vzhledem k počtu mandátů nemá dostatečnou sílu. K tématu se v pořadu Události, komentáře vyjádřil místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

„Na to, v jakém svrabu jsme tuto zemi zdědili, si myslím, že se nám poměrně daří a situaci zvládáme. Činíme kroky, které sice nejsou úplně populární, ale pomáhají naší zemi. A to je naším úkolem. My neděláme populistickou politiku, abychom se zavděčili ve stylu „po nás ať přijde potopa“. Zachránili jsme republiku před energetickým kolapsem a zvyšujeme rodičovský příspěvek. Díky tlaku ministra zemědělství se snižují ceny potravin a inflace. Prostřednictvím ministerstva životního prostředí podpoříme zateplení domů, díky čemuž lidé ušetří na energiích až tisícovky ročně,“ uvedl Jan Bartošek.

Podle Bartoška je aktuální chování opozice jen divadlem. „Opozice sama dobře ví, že na vyslovení nedůvěry vládě sílu nemá. Jenom křičí do světa, kritizuje nás a nadává nám. Vlastní návrhy přitom nemá. Nepřišla s ničím relevantním,“ vysvětlil Bartošek.

Více najdete ZDE