CNN Prima News

Peníze jsou v posledních týdnech stále důležitějším předvolebním tématem. Kromě dražších potravin se Češi potýkají s rostoucí cenou bytů. Právě bydlení bylo tématem pondělního pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS. de zastavit růst cen bytů? Bude v nejbližších letech vlastní bydlení nedostupný luxus? A pomůže zrychlení a zjednodušení výstavby nový stavební zákon? Hostem za koalici SPOLU byl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. 

„Sociální demokracie se rozhodla jít cestou trestání a vyšších daní, my říkáme, že cesta je přes stavbu obecních bytů. Nechme samosprávy konat, starosta nejlépe ví, kolik bytů potřebuje,“ zdůraznil poslanec Jan Bartošek.

Důležité podle něj je, aby obce začaly investovat, ročně by se takto mělo postavit až 40 tisíc bytů navíc s nájmem nižším než v soukromém sektoru.

„Rozdělování státem bude jak za komunistů, kdy OPBH (Okresní podnik bytového hospodářství, pozn. red.) dával čekačku na 25 let. Když budou byty vlastnit obce, žádný spekulant je nekoupí. Nemá smysl zavádět další daně a regulace,“ varoval Bartošek. 

Více ZDE