zdroj: Nový hlas KDU-ČSL

Stává se u smutnou skutečností, že musíme připomínat a bránit věci, které by měly patřit k samozřejmému chodu svobodné společnosti.

Vláda zmatku a chaosu zkusila ústy ministra vnitra naznačit, že by pod záminkou covidové situace, mohla zamezit lidem jít k volbám. Prostě vás k nim nepustíme. Ano, v jednadvacátém století není schopna zajistit jiný přístup k základnímu občanskému právu, než ten ze století páry.

Přitom se samozřejmě nabízí korespondenční volba. Navrhovali jsme ji již před pár lety my, jako křesťanští demokraté, i jiné politické strany. Ale nejde to. Jednoho by mohlo napadnout, že ignorování této jednoduché a mnohým usnadňující cesty volby, je způsobeno tím, že by ji zejména v zahraničí využívali lidé mající odlišnou představu o své zemi, než prosazují dnešní vládci, a tudíž je dobře, když jim tu volbu trochu ztíží.

Ani raději nemyslím na nějaké využití on-line technologií při volbách… to je mimo chápání současné vládní sestavy. Stačí se podívat na chytrou karanténu, která skončila dřív, než začala.

Ona tato nechuť vyjít lidem vstříc zapadá do celkové politiky této vlády. Obrátila způsob spravování země. Nejsou tu oni pro lidi, nehledají se cesty, jak zlepšit život, usnadnit podnikání, či modernizovat stát, ale naopak jsou vynalézaví ve způsobech, jak učinit člověka závislým na rozhodnutích úřadů. Ani volit nepůjdete, když my budeme chtít. To je za hranou. Proto je potřeba se ozvat.

zdroj: Canva

Jediná možná reakce je naše vlastní aktivita. Prosím každého člena a příznivce křesťanských demokratů: nebojte se a pomozte při organizaci voleb. Hlaste se do volebních komisí, dbejte na zdravotní bezpečí, ale nezůstávejte pasivní. Zejména naši starší a zkušenější členové by mohli podlehnout atmosféře strachu a říct si, že jednou ty volby vynechám. Není žádné potom. Nyní se rozhoduje a vězte, že nepřátelé svobody a našich hodnot si nepřejí nic jiného, než abyste zůstali mimo.

Jsme strana silná svým místním zastoupením. Nenechme si tuto naši výhodu vzít. Po třiceti letech se znovu hraje o svobodu volby. Z jedné strany extrémně progresivistické blouznění, z druhé moc oligarchie. Chceme-li zvítězit, musíme se zúčastnit.