Tiskové zprávy

V sobotu 2. dubna se v Českých Budějovicích sešla více než šedesátka delegátů jihočeské krajské konference KDU-ČSL, aby zvolila krajské vedení strany na příští dva roky a taktéž se vyjádřila k aktuálním politickým tématům.

Krajským předsedou byl již popáté za sebou zvolen místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek. Dlouholetý jihočeský poslanec a celostátní místopředseda strany neměl protikandidáta. Delegáti mu v tajné volbě vyslovili jednomyslnou podporu. „Doba je těžká a vyžaduje si velkou vytrvalost a nasazení v úsilí o dobrou věc. Jdu do toho a pokusím se navázat na vše, co se nám společně dosud podařilo,“ říká znovuzvolený krajský předseda.

Na postech místopředsedů krajského výboru Bartoška i v příštích dvou letech doplní ředitel prachatického hospice Robert Huneš, místostarosta Písku Petr Hladík a radní Veselí nad Lužnicí Jaroslav Hejl. Nováčkem mezi místopředsedy je náměstek jihočeského hejtmana František Talíř. Řadovými členy předsednictva krajského výboru jsou bývalý ministr kultury Jaromír Talíř z Českých Budějovic, starosta Dačic Karel Macků a taktéž dlouholetý okresní předseda KDU-ČSL v Prachaticích Jan Šrámek. Dalších jednadvacet řadových členů bude mít krajský výbor.

Jihočeští lidovci se v usneseních vyjádřili též k palčivým politickým tématům: např. k systémové podpoře výuky češtiny pro ukrajinské žáky předtím, než budou začleněni do českých školních kolektivů. 

Do Předsednictva strany pak krajská konference nominovala Jana Bartoška a to na post 1. místopředsedy KDU-ČSL.